Černí andělé dostali od těžařů milion

Černí andělé šek Vršanská foto dhk-banikmost cz_compressed

Mostecké házenkářky se mohou na finanční podporu těžařů spolehnout dlouhodobě. Foto dhk-banikmost.cz

Jeden milion korun. To je suma, kterou těžební společnost Vršanská uhelná, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, opět podpořila Černé anděly, tedy házenkářky interligového DHK Baník Most.

Symbolický šek předal generální ředitel Vladimír Rouček těsně před zahájením duelu s pražskou Slávií kapitánce Černých andělů Lucíi Mikulčík. Vršanská podporuje ženskou házenou v Mostě dlouhodobě.

Čtěte také:
Těžaři a andělé nadělovali dětem
Házenkářky musely na šachtu

Jsme velmi rádi, že máme právě takového generálního partnera, jako je Vršanská uhelná, protože právě díky jeho podpoře můžeme v Mostě hrát nejlepší házenou v Česku,“ komentoval ocenění šéf DHK Baník Most Rudolf Jung.

Jsme velmi rádi, že máme právě takového generálního partnera, jako je Vršanská uhelná

Házená jako sportovní odvětví má na Mostecku dlouholeté kořeny. Počátky házené sahají do dvacátých let minulého století. V podobě, jaké dnes házenou známe, se začala hrát v roce 1953, kdy oficiálně vzniká oddíl házené Baníku Most, který se přihlásil do Svazu házené s mezinárodními pravidly a sjednoceným názvem HANDBALL.

Házenkářky z klubu Černých andělů patří momentálně k absolutní české špičce. V květnu loňského roku slavily už čtvrtý mistrovský titul v řadě.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Chrání banky klima nebo své zisky?
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly