Doba čtení:1 m, 24 s
Předmětem dvou soudních pří se staly termíny dodávek pro obnovu elektrárny Prunéřov II. Foto: wikipedia.org Petr Kinšt

Dva roky trvající soudní spory mezi polostátním energetickým gigantem ČEZ, konkrétně společností Škoda Praha, a výrobcem rypadel firmou Noen skončily dohodou a stažením žalob. Firmy se soudily o smluvní pokutu přesahující 228 milionů korun.

Předmětem dvou soudních pří se staly termíny dodávek pro obnovu elektrárny Prunéřov II, přesněji rekonstrukci dopravy uhlí. „Dohodou o narovnání byly vypořádány veškeré sporné vztahy. K oprávněnosti dohody měla Škoda Praha právní stanovisko externí advokátní kanceláře,“ uvedl pro E15.cz mluvčí ČEZ Roman Gazdík, který neuvedl, jakým způsobem se Noen vyplatil. „V úvahu byly brány náklady na externí právní služby a dlouholeté vedení soudních sporů s nejistým výsledkem a snaha vyřešit dohodou veškeré sporné vztahy komplexním narovnáním,“ dodal.

Čtěte také:
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
České rýpadlo těží křídu v Německu

K dohodě s ČEZ se nevyjádřil ani insolvenční správce společnosti Noen, kterým je firma AS Zizlavsky. Noen totiž letos zkrachoval a řídí jej insolvenční správce. V březnu již soud povolil Noenu reorganizaci. „Dlužníkovi běží lhůta pro zpracování aktualizovaného reorganizačního plánu, která skončí počátkem srpna,“ sdělil Michal Žižlavský, který jedná za správce AS Zizlavsky. V současnosti je již podle Žižlavského známo usnesení soudu o výši majetkové podstaty společnosti Noen, která činí 54,8 milionu korun. „Z toho je 28,3 milionu zajištěno a 26,5 milionu nezajištěno,“ doplňuje Žižlavský s tím, že objem přihlášených pohledávek dosáhl 2,1 miliardy korun. Z nich je zajištěno 157 milionů.

Mohlo by vás zajímat:
Rypadlo KK1300 těží uhlí v dolech Bílina
NOEN staví unikátní rýpadlo pro Bulhary
V šachtě se prohání Batmanovo žihadlo