Chvaletice mají nového obchodního ředitele

Nový obchodní ředitel elektrárny Chvaletice David Knop-Kostka. Foto: Severní energetická

Novým obchodním ředitelem elektrárny Chvaletice se stal David Knop-Kostka. Do skupiny Sev.en přichází po ukončení angažmá na různých pozicích v rámci Vršanské uhelné.

„Velmi se těším, že budu moci opět spolupracovat s Honzou Dienstlem. Známe se mnoho let, v minulosti jsme působili v jednom týmu a jsem rád, že mým příchodem do Sev.en na tuto spolupráci navážeme,“ uvedl Knop-Kostka. Na místo obchodního ředitele nastoupil Knop-Kostka v minulých dnech. V rámci elektrárny Chvaletice bude řídit obchod s elektrickou energií.

David Knop-Kostka studoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor silnoproudá elektrotechnika. Před nástupem do skupiny Czech Coal a Vršanské uhelné působil v telekomunikačním sektoru. Rád lyžuje a jezdí na kole.

Čtěte také:
Rekonstrukce Chvaletic bude stát 2,6 miliardy
Limity nepadly, Sev.en míří do Czech Coal Group

Elektrárna Chvaletice se stala součástí skupiny Severní energetická v roce 2013. Společnost Severní energetická a.s. koupila akcie elektrárny od skupiny ČEZ. Tím vstoupila jako nový subjekt na trh s elektrickou energií a teplem.

Elektrárna Chvaletice loni vyrobila 3, 91 TWh elektřiny a 130 TJ tepla. Provoz se nachází v Polabí nedaleko Pardubic. Byl postaven v letech 1973 – 1979 na území bývalých Mangano-kyzových závodů, v nichž právě tehdy končila těžba pyritu. S výstavbou elektrárny souviselo dobudování Labské vodní cesty, protože severočeské hnědé uhlí, které se ve Chvaleticích spaluje, sem bylo do poloviny roku 1996 dopravováno z Lovosic po vodě.

Mohlo by vás zajímat:
Pavlas: Se snižováním emisí příliš spěcháme
Uhelné elektrárny navštěvují tisíce lidí
Elektrárna Chvaletice je nově Sev.en EC