Co přinese diskuse o limitech v režii ANO?

Doba čtení:1 m, 1 s

Lom ČSA. Foto: Severní energetická

V Poslanecké sněmovně se chystá další diskuse o problematice těžebních limitů v Ústeckém kraji.  Debata „Kdo chce prolomit těžební limity, kdo a proč o to nestojí“ se uskuteční v pondělí 18. května od 17 hodin. Akce je pod záštitou předsedy klubu poslanců Hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Spolupracuje na ni Institut pro politiku a společnost. V pozvánce na akci je uvedeno, že k účasti jsou přednostně zváni poslanci hnutí ANO.

K debatě byl přizván ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který opakovaně vystupuje proti prolomení limitů. V minulosti připustil, že by se mohla vést debata o prolomení limitů na lomu Bílina, kde těží Severočeské doly vlastněné polostátní firmou ČEZ. Za ministerstvo průmyslu se zúčastní poradce ministra Vladimír Vlk.

Dále vystoupí odpůrci prolomení limitů, a to starostka Litvínova Kamila Bláhová (ANO) a starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt (SZ). Za těžaře se diskuse zúčastní spolumajitel Severní energetické Jan Dienstl.

Minulý týden se otázkou limitů zabývali také poslanci Hospodářského výboru. Zcela nezávazné hlasování členů výboru ukázalo, že proti úplnému prolomení limitů by byli pouze dva poslanci, a to předseda výboru Ivan Pilný (ANO) a Michal Kučera (TOP 09).

O jednání Hospodářského výboru si přečtěte zde