Coal India rekordně zvýší zásoby uhlí v elektrárnách

Coal India je největším světovým těžařem uhlí.

Indická státní uhelná společnost Coal India uvedla, že vypracovala plány na zvýšení zásob uhlí v tepelných elektrárnách na více než 45 milionů tun z vlastních zdrojů do konce probíhajícího fiskálního roku. Firma tím usiluje o dosažení historicky nejvyšší konečné zásoby v elektrárnách.

Předchozí maximum bylo 45 MT v roce 2020,“ uvedla společnost. Záměrem je udržet stabilní dodávky uhlí do elektráren v letních a monzunových měsících, aby se předešlo neúměrné poptávce a odběru. Důraz je kladen také na snížení dovozu uhlí.

Zvýšení zásob uhlí na 45 milionů tun v tepelných elektrárnách do konce fiskálního období vychází z prognózy, v níž byla zohledněna průměrná výroba elektřiny z uhlí v předchozích pěti letech od prosince do března a zvýšena o 7 %. Poté byl vypočítán objem uhlí potřebný k pokrytí této výroby a dodatečnému vytvoření zásob.

Indie chce být klimaticky neutrální až v roce 2070

Současné zásoby domácího uhlí v elektrárnách jsou ve výši přibližně 20 milionů tun.  Coal India je chce zvýšit na 25 milionů tun do konce roku. Postupně by se zásoby měly do konce března zvýšit na 45 milionů tun.

Coal India je největším světovým těžařem uhlí. Společnost těží více než 80 procent uhlí v Indii. V roce 2018 vytěžila přes 600 milionu tun surového uhlí. Coal India vlastní 82 těžebních oblastí v osmi státech Indie. Provozuje 430 uhelných dolů, z toho 175 otevřených, 227 podzemních a 28 smíšených.