Doba čtení:1 m, 15 s
Pavel Cyrani před nástupem do ČEZ působil sedm let ve společnosti McKinsey & Company, kde se specializoval na energetiku. Foto: ČEZ

Pavel Cyrani (43) bude členem představenstva energetické společnosti ČEZ další čtyři roky. Rozhodla o tom dozorčí rada firmy, která ho na další období zvolila s účinností od 22. října letošního roku. Cyrani je členem představenstva ČEZ od roku 2011, v současnosti stojí v čele divize obchod a strategie.

Představenstvo ČEZ má sedm členů. Kromě Cyraniho do něj patří předseda představenstva Daniel Beneš, místopředsedové Martin Novák a Tomáš Pleskač a členové Michaela Chaloupková, Ladislav Štěpánek a Bohdan Zronek.

Čtěte také:
Inercom bulharská aktiva ČEZ nezíská
Dětmarovice dají 600 milionů za absorbér

Cyrani vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod. Na Kellogg School of Management získal titul MBA v oboru financí. Před nástupem do ČEZ působil sedm let ve společnosti McKinsey & Company, kde se specializoval na energetiku. V ČEZ je od roku 2006.

ČEZ je největší česká energetická firma, většinu v ní drží prostřednictvím ministerstva financí stát. Společnosti vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o 14 procent na 8,3 miliardy korun. Tržby firmy se meziročně zvýšily o 12 procent na 51,8 miliardy korun. Skupina ČEZ zaměstnává asi 27.000 lidí, z toho zhruba 20.000 lidí v Česku. Akcie firmy se obchodují na pražské burze.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa