Dienstl: Boj o zachování práce nevzdám

Spolumajitel Severní energetické: Jan Dienstl

Rozhodnutí vlády o zachování limitů na lomu ČSA je podle spolumajitele Severní energetické Jana Dienstla promarněnou šancí pro region. Úsilí o zachování kvalitních pracovních míst na Mostecku ale nevzdává. Server iUHLI.cz přináší Dienstlovo vyjádření pro zaměstnance Severní energetické v nekrácené podobě.

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) jednomyslně odmítla pokračování těžby na lomu ČSA. Je to její zodpovědnost a my věříme, že tak učinila v dobré víře a zejména s jasnou představou, jak bude postupovat při zajištění energetických potřeb ČR, rozvoje regionu a budoucnosti pro ty, kterým toto usnesení vezme práci.

Pro skupinu Sev.en i její zaměstnance je rozhodnutí vlády zprávou zásadního významu. Osobně ho vnímám jako promarněnou šanci pro region. Musíme ho však respektovat a postupovat podle něj.

Čtěte také:
Vláda zasadila Mostecku další krutou ránu
Neslibuj a konej, vzkazuje Mostecko Sobotkovi

Vládní rozhodnutí pro nás každopádně nebylo překvapením. Jako akcionáři nyní zvažujeme různé možnosti, jak co nejlépe ochránit svoji investici pro další období. Budeme hledat takový postup, který zmírní dopady vládního rozhodnutí jak na Vás, naše zaměstnance, tak i na region. K žádnému definitivnímu rozhodnutí zatím ještě nedošlo. Nastanou-li významné změny, budeme o nich v dostatečném předstihu informovat jak Vás, tak také dozorující orgány, financující banky a obchodní partnery.

Jako akcionáři nyní zvažujeme různé možnosti, jak co nejlépe ochránit svoji investici pro další období

V každém případě ale platí můj slib, že osobně nevzdám úsilí o zachování kvalitních pracovních míst na Mostecku ani snahu pomoci regionu, ve kterém jsem se narodil a kterému chci vracet vše, co jsem i díky němu získal. Považuji za správné se dívat do budoucnosti a nelpět na minulém. Pokud tato budoucnost opět ukáže potřebu využít zásoby uhlí na lomu ČSA, jsme připraveni o takovéto možnosti jednat. Bude-li to ekonomicky a technicky zvládnutelné, chceme těžit dál. V tuto chvíli Vás však všechny prosím, zachovejme klid a nadále se věnujme své práci tak poctivě a s nasazením, jako doposud.

Mohlo by vás zajímat:
Analytici: Vláda zvolila kompromis
Severní Čechy 2035: Chmurná vize bez uhlí
Dienstl: Raději mzdy pro horníky než fond