Doba čtení:58 s
Takto zná vršanský dispečink většina lidí, tento snímek pochází z března 2015. Foto: Vršanská uhelná

Novou, modernější tvář dostane technologický dispečink ve Vršanské uhelné, který sídlí ve stejném objektu jako vedení úseku uhlí.  

„Dispečink má i s ohledem na budoucnost lokality Vršany před sebou ještě minimálně dvacet let provozu, proto jsme se rozhodli, že podobně jako se postupně modernizuje technologie, je optimální čas zmodernizovat i toto pracoviště,“ vysvětlil Jan Jandák, technik PZF útvaru hlavního energetika Coal Services.

Čtěte také:
Odstavený velkostroj zase těží uhlí
Zahraniční studenty uchvátilo Uhelné safari

Během čtrnácti dnů dojde ke kompletní výměně obložení, místnosti dispečerů dostanou nové podlahy, nábytek, stoly a samozřejmě i samotné dispečerské pracoviště. Na modernizaci se podílejí zaměstnanci skupiny Seven Energy, se stavebními pracemi a dodávkou nábytku pomohou specializované firmy. „Dalo by se říct, že se vymění úplně všechno, elektroinstalacemi počínaje a stropem konče. Samotné vybavení pro řízení technologie z převážné části zůstává, kromě některých počítačů, které se ovšem vymění v rámci standardní plánované obměny zajišťované společností Infotea,“ doplnil Jandák.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo