Do měsíce má OKD prozradit, kolik lidí propustí

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Foto: MPO

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Foto: MPO

Do měsíce se mají lidé z OKD dozvědět, kolik jich přijde o práci. Takový je výsledek dnešní schůzky předsedy představenstva NWR Garetha Pennyho s ministrem průmyslu Janem Mládkem a ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou-Tominovou.

Dnešní schůzku iniciovalo samo vedení NWR/OKD. Ministry na ní informovalo o připravovaném restrukturalizačním plánu. Vedení firmy se tak zřejmě snaží uklidnit situaci před středečním zveřejněním hospodářských výsledků. Vláda totiž minulý týden rozhodla, že nebude dál jednat s vedením OKD o možné restrukturalizaci společnosti.

Čtěte také:
Stát nebude jednat s vedením OKD
OKD si musí pomoci hlavně sama

Před třemi týdny prohlásil generální ředitel firmy Dale Ekmark, že by během několika let měla OKD opustit zhruba polovina pracovníků. Později však vzal svoje stanovisko zpět. Jak ministerstvo průmyslu, tak ministerstvo práce požadovalo po vedení společnosti přesné informace a především přesný harmonogram dalšího postupu restrukturalizace tak, aby se na ni oba resorty a jejich organizace mohly včas připravit. „Vláda několikrát řekla, že nedá ani korunu akcionářům, věřitelům ani firmě, a na tomto stanovisku se nic nezměnilo,“ zdůraznil ministr Mládek po dnešním jednání a připomenul, že vládní opatření ve prospěch propuštěných horníků v žádném případě nelze interpretovat jako ochotu poskytnout veřejnou podporu OKD.

Mohlo by vás zajímat:
Válka miliardářů pokračuje
Bakala: Žralok pravdy a lásky
Kauza převodu hornických bytů pokračuje