Do Počerad míří lokomotiva v nových barvách

Lokomotiva po generální opravě v barvách skupiny Sev.en Energy vyrazila do provozu, její starší příbuzná (vpravo) zamířila naopak na generálku do dílen údržby ŽKV v lokalitě Obránců míru. Foto: Sev.en Energy

Jako nová, navíc v zářivých barvách skupiny Sev.en Energy a s logem Coal Services vyjela po generální opravě do provozu lokomotiva 709.7. V nejbližších dnech už zase bude vozit soupravy s uhlím mezi lokalitou Vršany a elektrárnou v Počeradech.

Lokomotivu tohoto typu jsme v dílnách ŽKV generálkovali vlastními silami poprvé. Oproti běžně využívaným lokomotivám 709.5 má motor caterpillar, jinak se ale generální oprava ničím nelišila od ostatních a probíhala standardním způsobem,“ vysvětil Antonín Karl, vedoucí úseku údržby ŽKV.

Čtěte také:
V lomu Jiří mají opravený velkostroj KU 800
Japonci začali těžit na mořském dně

Práce zabraly zhruba půl roku. Zaměstnanci dílen na lokalitě Obránců míru na generálce pracovali od ledna a podařilo se jim ji dokončit zhruba o dva týdny dříve, než se předpokládalo, a to i přes omezení způsobená jarní koronavirovou pandemií. „Hned po dokončení generální opravy jsme začali pracovat na dalším příbuzném typu lokomotivy 709.5. Jedná se o poslední z osmi lokomotiv, které společnost Coal Services provozuje a musí projít generálkou, všechny ostatní už máme opravené,“ doplnil Karl s tím, že modernizované lokomotivy budou z dílen vyjíždět do provozu v zelenomodrých barvách skupiny Sev.en Energy.