Dozorčí rada ČEZ prodej Počerad neschválila

Elektrárna Počerady leží mezi městy Louny a Most. Svým instalovaným výkonem 5 x 200 MW patří k největším uhelným elektrárnám v zemi. Foto: ČEZ

Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ dnes neschválila prodej hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače. Sdělil to předseda rady Václav Pačes.

Podle dřívějších informací přitom prodej elektrárny podpořilo představenstvo ČEZ. Transakci považovali za oboustranně výhodnou rovněž energetičtí odborníci.

Vršanská uhelná dříve uvedla, že nabídla za Počerady deset miliard korun a nabídka platí za dohodnutých podmínek jen do konce dubna. Ve středu sdělila, že nabídku prodloužila tak, aby ji dnes mohla dozorčí rada ČEZ projednat.

Čtěte také:
Beneš: Stavět uhelnou elektrárnu se už nevyplatí
Babička elektrárna, dědeček automobil

Uvedla, že případný obchod ale neuskuteční v rozporu se stanoviskem ministerstva financí, přes které stát vlastní majoritní podíl v ČEZ. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dříve prodej elektrárny kritizoval. Jeho resort ale ve středu uvedl, že stanovisko ministerstva nemůže převážit rozhodnutí, které přijme dozorčí rada.

Elektrárna Počerady leží na Lounsku mezi městy Louny a Most. Svým instalovaným výkonem 5 x 200 MW patří k největším uhelným elektrárnám v zemi.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků