Důlní závod 2 obhájil putovní trofeje OKD

Důl ČSM Foto OKD

Důlní závod 2 vznikl přejmenováním původního Závodu Důl ČSM. Foto: OKD

První v revíru v bezpečnosti, ekonomice i výrobě. Takových výsledků dosáhl v posledním čtvrtletí loňského roku Důlní závod 2 (DZ2). Jeho ředitel Zbigniew Janowski proto převzal od provozního ředitele OKD Pavla Hadravy v Barborce na lokalitě ČSA již potřetí za sebou Fedrunkový kahan i sošku svaté Barbory.

Náš úspěch budu komentovat jedinou větou. Slíbil jsem, že tato ocenění obhájíme,“ řekl Měsíčníku Horník Janowski. Posléze ještě zalitoval, že kahan a Barbora nezůstanou – jako tomu bývá například ve sportu – po třetím zisku natrvalo na stonavské šachtě.

Čtěte také:
Nadace OKD ocenila osobnosti regionu
Paskov se nedožije ani šedesátky

V letošním roce dáme šanci i jiným,“ pokračoval závodní DZ 2 Karel Blahut s tím, že první letošní kvartál předpokládají poněkud slabší. Ponese se ve znamení velkých instalačních prací a dokopávání stávajících porubních kapacit. V říjnu, listopadu a prosinci nesplnil požadovaný objem vytěžených tun žádný důlní závod. Naopak v metráži (s výjimkou DZ 3, kde se nerazí) zaznamenaly DZ 1 i DZ 2 plnění plánu na 124, respektive 135 procent. Karvinští a darkovští přípraváři vyrazili navíc přes půl kilometru, stonavští čelboví více než kilometr.

V hodnocení úrazové četnosti, která byla kritériem pro udělování Ceny výkonného ředitele – sošky sv. Barbory – dopadl nejlépe DZ 2 s hodnotou 8,29 (v posledním čtvrtletí se zde stalo třicet evidovaných a dvanáct registrovaných úrazů). DZ 1 uzavřel rok s hodnotou 8,73 a DZ 3 pak s hodnotou 23,84.

V loňském roce jsme sice v OKD těžbu nesplnili, avšak po dlouhé době se podařilo splnit metráž. Celkový výsledek není špatný, dosáhli jsme ho za situace, kterou nikdo z nás nikdy nezažil. Zůstali jsme v provozu, stále těžíme, jsme schopni fungovat dále. Věřím, že letos se nebudeme ptát, jestli bude nebo nebude na výplaty. I ceny uhlí pro první kvartál nám trošku nahrávají, “ poznamenal provozní ředitel Hadrava.

Mohlo by vás zajímat:
Nejsevernější švédské město se přesune
Rekultivace po hornolužicku
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody