Doba čtení:1 m, 27 s
Sev.en Industry Supply ze skupiny finančníka Pavla Tykače bude dodávat elektřinu vojenským letištím, kasárnám, rekreačním zařízením a také vojenským nemocnicím v Praze, Brně a Olomouci. Foto: wikipedia.org

Společnost Sev.en Industry Supply bude v roce 2024 zajišťovat dodávky elektřiny Ministerstvu obrany České republiky. Zakázku, jejíž celková hodnota mírně převyšuje 487 milionů korun, vyhrála díky nejvýhodnější nabídce v aukci na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Sev.en Industry Supply z firemní skupiny finančníka Pavla Tykače bude dodávat elektřinu na hladině vysokého napětí v souhrnném ročním objemu 131 902 MWh vojenským letištím, kasárnám, rekreačním zařízením a také vojenským nemocnicím v Praze, Brně a Olomouci. Celkem tak bude elektřinu dodávat do 194 odběrných míst po celé České republice.

Klíčovým aspektem této smlouvy je fixace ceny elektřiny na kalendářní rok 2024, což umožní Ministerstvu obrany přesněji plánovat a spravovat svůj rozpočet, minimalizovat rizika spojená s výkyvy cen elektřiny na trhu a zajistit finanční stabilitu,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Sev.en Industry Supply Martin Ludvík.

Brusel se chytil do vlastní energetické pasti

Společnost Sev.en Industry Supply působí na tuzemském trhu od roku 2022 a specializuje se na dodávky elektřiny středním a velkým firmám, ale účastní se také soutěží, které vypisuje státní správa a lokální samosprávy. Prodává hlavně elektřinu, kterou vyrobily společnosti ze skupiny Sev.en – jmenovitě Elektrárna Chvaletice, Elektrárna Počerady a Teplárna Kladno.

Zatím největším úspěchem podniku Sev.en Industry Supply je vítězství v soutěži na dodávku silové trakční elektřiny v roce 2024. Zákazníkem je Správa železnic, tedy největší odběratel elektrické energie v České republice. Jen v příštím roce Správa železnic nakoupí 1,315 TWh elektrické energie, což jsou zhruba dvě procenta celkové spotřeby elektřiny v tuzemsku.