Franz Timmermans se zbláznil. Odvolejte ho

Nejbizarnější reakcí Evropské komise na ruský válečný útok na Ukrajinu bylo zatím vystoupení jejího místopředsedy, který má na starosti Green Deal. Ten prohlásil, že válka na Ukrajině je pokusem odvrátit pozornost od klimatické krize. Jde o smutnou ukázku naprostého odtržení od reality.

Když někdo ztratí kontakt s realitou, nezbývá, než aby opustil své veřejné funkce. Právě to zjevně postihlo místopředsedu Evropské komise, socialistu Franze Timmermanse. Prohlásil totiž ruskou invazi na Ukrajinu za pokus o odvrácení pozornosti od klimatické krize. Rozhovor s ním zveřejnil v pátek 25. února (v den zahájení ruského útoku) podcast Reliable Sources na portálu Dag en nacht (zde). Upozornil na něj portál   (zde) a v tuzemsku pak portál Echo 24 (zde).

Pokud byl podcast vysílán živě, čili po začátku agrese, je jeho vyjádření snad rovnou poukázkou na léčení. A jestli byl předtočen, pak je to jistě poukaz na zařazení mezi významné dezinformátory a šiřitele fake news, kteréž to činnosti se Brusel v posledních letech intenzivně věnuje. Protože prohlásit vážně soustředění bezmála 200 tisíc vojáků u hranic sousedního státu za zastírací manévr pro „klimatickou krizi“ svědčí minimálně o mentální krizi toho, kdo to vypustí z úst. Česká eurokomisařka, paní Věra Jourová, nechť tedy tyto řádky bere jako podnět.

Vážně ještě chcete sázet na plyn?

Ostatní politici v Evropské radě, Evropské komisi i Evropském parlamentu, nechť je berou jako upozornění, že druhý nejvyšší činitel Evropské komise buď ztratil mentální způsobilost vykonávat svoji funkci, nebo se sám sebe usvědčil z toho, že je tajným spolupracovníkem imperiálního státu, který bezdůvodně rozpoutal válku. Ať je to jak chce, Franz Timmermans má v Evropské komisi okamžitě skončit. A nejlépe kdekoli v politice.  Neboť kroky tohoto politika, nejpozději od roku 2019, vedou jen k oslabení energetické a tím i celkové bezpečnosti států EU a v důsledku k prohlubování jejich závislosti na Rusku.

Je nejvyšší čas vrátit energetiku energetikům. A dalším lidem, kteří nepodléhají ideologickým tlakům. Protože bez energetické bezpečnosti nebudou mít státy v Evropě ani celkovou bezpečnost. To je teď už snad každému jasné.