Havlíček vymění náměstky

Nový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Foto: vlada.cz

Nový ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) si vybral náměstky. Stanou se jimi Silvana Jirotková z CzechInvestu a Jan Dejl z ministerstva financí.

Silvana Jirotková, jež dosud vedla státní agenturu CzechInvest, se stane politickou náměstkyní. Podle ministra bude jeho „pravou rukou“ a bude mít na starosti inovace, investice a bude dohlížet na zastřešení a větší provázání státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism. V polovině května si přivede ještě druhého náměstka, bude jím Jan Dejl z ministerstva financí. Bude mít na starosti ekonomické řízení organizací ministerstva, napsal server irozhlas.cz.

Čtěte také:
Změní Havlíček českou energetiku?
Jakou stopu nechá Nováková v energetice?

„Paní Jirotková je respektovaná státní manažerka moderního střihu. Je neovlivnitelná, zná dobře mezinárodní i lokání prostředí a je odborně schopná. Myslím si, že resort rozsvítí,“ řekl Havlíček.

Ministr již minulý týden avizoval, že hned po svém příchodu na ministerstvo vymění oba politické náměstky – Alexandru Rudyšarovou a Ivana Pilného (ANO) a přivede odborníky z různých sfér. Uvedl, že s premiérem Andrejem Babišem (ANO) personální změny neřešil.

Jirotková se generální ředitelkou státní Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která pomáhá lákat zahraniční investory do Česka a podporuje české firmy, stala loni v březnu. Předtím tam působila jako ředitelka Odboru interních projektů.

Dejl je nyní na ministerstvu financí vedoucím oddělení Podpora exportu a strategického významu. Doposud zodpovídal za výkon akcionářských práv státu v klíčových firmách, jako jsou Letiště Praha, ČEPRO, MERO, ČEB, EGAP a ČEZ.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje