Horníci měli autonehodu pod zemí

Vozidla Land Rover pro přepravu osob v dolech měděné rudy KGHM jsou speciálně upravena pro podmínky dolu, jsou u nich sníženy emise a mají speciální konstrukci. Foto: pixabay.com

Patnáct horníků bylo zraněno při neobvyklé nehodě, ke které došlo ve čtvrtek 23. listopadu v dolu KGHM Polska Miedz Rudna v Polkowicích.

Pracovníci byli přepravováni v podzemí terénním vozidlem, které náhle zasáhlo stěnu výkopu. Nehodu potvrdila pro server nettg.pl Justyna Mosoń, mluvčí KGHM Polska Copper. „Land rover, vezoucí externí zaměstnance společnosti PeBeK, zasáhl stěnu výkopu,” řekla mluvčí.

Čtěte také:
V Polsku vyplatí kompenzaci za deputátní uhlí
Spojí černé uhlí Čechy a Poláky?

Patnácti zaměstnanců utrpělo zranění. Dva lidé byli ošetřeni ještě pod zemí. Ostatní se vlastními silami dostali na povrch. Všichni byli převezeni do nemocnice a zůstali pod dohledem lékařů.

V souvislosti s touto nehodou nebylo nutné organizovat záchrannou akci,” řekla Justyna Moson. Příčiny havárie budou prošetřeny výborem za účasti okresního báňského úřadu ve Vratislavi.

Vozidla Land Rover pro přepravu osob v dolech měděné rudy KGHM jsou speciálně upravena pro podmínky dolu, jsou u nich sníženy emise a mají speciální konstrukci.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu