Horníci vyhlásili stávkovou pohotovost

Doba čtení:1 m, 11 s
Důl Paskov. Foto: NWR

Důl Paskov. Foto: NWR

Závodní výbor odborového svazu pracovníků Dolu Paskov na svém zasedání rozhodl o vyhlášení stávkové pohotovosti od 23. února do 30.dubna 2016. Důvodem pro její vyhlášení jsou kroky vedení OKD směřující k trvalému uzavření dolu.

Tyto kroky jsou bohužel vedeny bez rozhodnutí představenstva OKD o definitivním uzavření Dolu Paskov, které je podmínkou pro vznik uplatnění práv zaměstnanců ze sociálního programu. Naším cílem je vyřešit situaci sociálně smírnou cestou do 30. dubna 2016, kdy v tomto čase bude již nutné řešit zaměstnance úseků příprav a ostatních návazných činností,“ uvedl v prohlášení Rostislav Palička předseda Závodního výboru OS PHGN Dolu Paskov.

Čtěte také:
Mládek: Paskov bude uzavřen do konce roku
ČSSD peníze OKD nedá, stát Paskov nekoupí

V případě neobnovení stávajícího sociálního programu nebo neuzavření dohody o jiné formě uspokojení odůvodněných požadavků zaměstnanců do 30. dubna 2016, budou ze strany odborové organizace přijaty další kroky v souladu se zákony této země včetně případné stávky za účelem obrany jiných hospodářských a sociálních zájmů zaměstnanců u jejich zaměstnavatele.

Zaměstnanci na Dole Paskov pracují již od roku 2013 v naprosté nejistotě a pracovní atmosféra mezi zaměstnanci se stále zhoršuje. Žádáme proto ze strany vedení a představenstva OKD o urychlené řešení situace na Dole Paskov,“ doplnil Palička.

Mohlo by vás zajímat:
Účet za Paskov a Lazy: Až sto milionů eur
OKD zachrání jen vyhlášení insolvence
Bakala: Žralok pravdy a lásky