Doba čtení:1 m, 7 s
Majitelem dolu Raspadskajaje společnost Evraz, jejímž největším podílníkem je ruský miliardář Roman Abramovič. Foto: wikipedia.org

Po nehodě autobusu převážejícího zaměstnance povrchového dolu Raspadskaja na západní Sibiři zemřelo šest horníků a 16 jich bylo zraněno. Informovala o tom agentura Interfax.

Autobus sjel ze servisní silnice na území dolu. Šest lidí zemřelo, 16 utrpělo zranění různého stupně závažnosti,“ uvedl agentuře nejmenovaný zdroj ze záchranných služeb. Podle něj se autobus po vyjetí ze silnice převrátil na střechu a spadl z desetimetrového náspu. Zranění byli odvezeni do nemocnice, čtyři z nich jsou ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

Čtěte také:
Rusko postaví v Uzbekistánu jadernou elektrárnu
Havárie ve Fukushimě pomohla uhelkám

Uhelné doly Raspadskaja v Kemerovské oblasti jsou největším důlním komplexem v Rusku a devátým největším na světě. Nacházejí se zde zásoby uhlí v objemu 1,3 miliardy tun. Majitelem dolu je společnost Evraz, jejímž největším podílníkem je ruský miliardář Roman Abramovič.

Loni v květnu vypukl v uhelném dole Raspadskaja požár. Bezmála dvě stovky horníků se podařilo evakuovat na povrch. Jedno z nejtragičtějších neštěstí se na této šachtě odehrálo v květnu 2010, kdy při dvou explozích metanu zahynulo 91 horníků a více než stovka byla zraněna.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj