Hornická výstava cestuje

Na přípravě mostecké výstavy Malováno na uhlí se v loňském roce podílely město Most společně s Vršanskou uhelnou a Spolkem severočeských havířů. Foto: wikipedia

Výstava Malováno na uhlí, která v loňském roce vzbudila pozitivní ohlas mezi návštěvníky mostecké knihovny, zakotvila v nizozemském Meppelu.

Zatímco v mostecké knihovně zabrala zhruba stovka výtvarných děl čtyř desítek autorů z let 1947 až 2007 s tématikou uhlí a hornictví všechny výstavní prostory, do Nizozemska putoval jen výběr z této kolekce. Na nové radnici v Meppelu je instalováno něco přes dvě desítky děl a zůstanou zde minimálně měsíc.

Čtěte také:
V Mostě se už desítky let maluje na uhlí
Těžaři pomohli zachránit dětský tábor

Na přípravě mostecké výstavy Malováno na uhlí se v loňském roce podílely město Most společně s Vršanskou uhelnou a Spolkem severočeských havířů, který touto výstavou oslavil dvacáté výročí existence. Na vzniku se podílela rovněž městská knihovna a odborný dohled převzala akademická malířka Helena Ambrosová. Výstava se snažila ukázat, že hornictví má v regionu dlouholetou tradici, na kterou by se nemělo zapomínat.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu