Doba čtení:1 m, 20 s
Indonésie požaduje, aby těžaři uhlí prodávali 25 % své produkce na domácí trh. Foto: pixabay.com

Indonésie pozastavila vývoz uhlí 34 těžebním společnostem, které podle ní v období od ledna do července letošního roku nesplnily závazky vůči domácímu trhu, uvedla s odvoláním na vládní dokument stanice CNBC Indonesia.

Indonésie požaduje, aby těžaři uhlí prodávali 25 % své produkce na domácí trh, především státní energetické společnosti PT Perusahaan Listrik Negara (PLN). V opačném případě hrozí sankce, včetně pozastavení vývozu a pokut. S odvoláním na vládní dokument uvedla CNBC Indonesia, že 34 těžařům byl dočasně zakázán vývoz.

Čtěte také:
Přiznáme a snížíme emise metanu, slibují těžební giganti
Metan uniká při těžbě plynu. Je až 87x horší, než CO2

Ministerstvo energetiky ve zprávě na svých internetových stránkách ze 7. srpna uvedlo, že na některé společnosti byly uvaleny sankce za porušování pravidel trhu, ale nejmenovalo tyto firmy ani neuvedlo, kolika z nich se opatření dotknou, napsal server mining.com.

Z 34 společností uvedených v dokumentu, byly čtyři členy Indonéského sdružení těžařů uhlí (ICMA), uvedl výkonný ředitel této obchodní skupiny Hendra Sinadia. „Pokud je nám známo, tyto čtyři společnosti poskytly vládě samostatné ujištění o svém závazku splnit své povinnosti ještě před vydáním dokumentu,“ řekl Hendra agentuře Reuters. Dodal, že skupina podpořila vládní opatření, ale usiluje o „strukturální zlepšení“, aby se v budoucnu předešlo podobným problémům.

Mezi společnostmi, kterým byl zakázán vývoz, byla podle CNBC Indonesia i PT Arutmin Indonesia, firma největšího indonéského těžaře uhlí PT Bumi Resources.

Snažíme se to urychleně vyřešit, abychom mohli pokračovat ve vývozu,“ řekl agentuře Reuters ředitel společnosti Bumi Dileep Srivastava.