Innogy hlásí ztrátu 17 miliard

Skupina Innogy zajišťuje v České republice dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků.

Německá energetická společnost innogy se loni propadla do ztráty 653 milionů eur (téměř 17 miliard korun) po zisku 778 milionů eur v předchozím roce. Důvodem byly rozsáhlé odpisy v britské divizi Npower.

Minulý měsíc společnost innogy prodala většinový podíl v českém distributorovi plynu innogy Grid Holding německému konkurentovi RWE. Transakce byla součástí loňské dohody společností RWE a E.ON o rozdělení innogy.

Čtěte také:
Situace v teplárenství je velmi vážná
Drápela: EU si podkopává svou ekonomiku

Firma upozornila, že prodej českého distributora plynu bude mít negativní vliv na její hospodářský výsledek v letošním roce. Společnost nyní předpokládá, že její provozní zisk letos klesne o zhruba 13 procent na 2,3 miliardy eur (59 miliard korun).

E.ON a RWE se loni dohodly na rozdělení innogy, ve které RWE vlastní podíl 76,8 procenta. E.ON by v rámci dohody měl získat podíl RWE v innogy, RWE by nicméně měly zůstat aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a měla by získat rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu