Jižní Afrika stále věří uhlí

Doba čtení:1 m, 6 s
Johanesburg. Foto: wikipedia.com Paul Saad

Johanesburg. Foto: wikipedia.com Paul Saad

Klíčoví hráči jihoafrického uhelného průmyslu zůstávají přesvědčeni, že komodita bude i nadále hrát hlavní roli při výrobě energie v Jihoafrické republice a ve světě, a to navzdory depresi na uhelném trhu, která by mohla vést k dalšímu uzavírání dolů.

Uhlí zůstává páteří globální energetiky. Za jeho použití se vyrábí asi 40 procent světové elektřiny. Propad cen uhlí na světových trzích ale donutil i jihoafrické těžaře, aby v místních dolech začali využívat moderní udržitelné těžební postupy, a tím snížit náklady natolik, aby doly zůstaly finančně životaschopné.

Čtěte také:
Cena uhlí může neočekávaně vzrůst
Google jede na uhlí, ale nepřiznává to

Mají však výhodu při exportu do zahraničí. „Jihoafrické firmy mohou těžit z výhod slabé měny, zároveň poskytují pracovní příležitosti, které napomáhají rozvoji ekonomiky, řekla pro server miningweekly.com provozní ředitelka firmy Joest Kwatani MD Kim Schoepflinová.

Společnost Joest Kwatani MD vyrábí vibrační třídiče a podavače uhlí. Letos slaví čtyřicáté výročí a doufá, že udrží dvouciferný růst. „Naším cílem je podporovat naše zákazníky v této nesmírně těžké době. Dokážeme jim zajistit nejlepší vybavení a poprodejní služby tak, aby mohli fungovat optimálně,“ uzavřela Schoepflinová.

Mohlo by vás zajímat:
Indie zpřístupní těžbu uhlí privátnímu sektoru
Indie letos investuje biliony do solárů
Čína neotevře do roku 2019 nové uhelné doly