Jsem hrdá, že se jmenuji Bakala

Příjmení Bakala je v České republice mimořádně nepopulární. Foto: Profimedia

Je bývalou Miss České republiky, působí ve správní radě Knihovny Václava Havla, vlastní síť luxusních butiků v Pařížské ulici, je v představenstvu vydavatelství Economia, angažuje se v rodinné nadaci a má čtyři děti. Podepisuje se příjmením, které v Česku pořádně dráždí, řeč je o Michaele Bakala.

Její manžel Zdeněk Bakala nemá u české veřejnosti a některých politiků dobrou pověst. Ona sama ale o svém muži pochybnosti nemá.

Čtěte také:
Bakala prý chtěl OKD už před privatizací
Komisi k OKD povede pirát

„Kdybych měla jakoukoliv pochybnost, tak tu dnes nesedím a pravděpodobně mé příjmení není Bakala. Zdeněk Bakala zaujímá zajímavou pozici ve vývoji České republiky a kapitalismu v Česku. Ten příběh není ukončený a já jsem přesvědčena, že jeho působení bylo velmi pozitivní z hlediska České republiky a že se to ještě ukáže. Já vím to, co vím, jsem hrdá na to, že se jmenuji Michaela Bakala,“ uvedla v Českém rozhlase.

Zřejmě však nenajde mnoho lidí, kteří by její názor sdíleli. Většina naopak Zdeňku Bakalovi vyčítá, že má hlavní podíl viny na současné kritické situaci společnosti OKD. Bakala z firmy, která je nyní v insolvenci, prostřednictvím dividend vytáhl několik desítek miliard korun. Na jeho adresu padají velmi ostrá slova.

Domnívám se, že je třeba zavřít Zdeňka Bakalu. Po Viktoru Koženém je to podle mého názoru největší podvodník v českém podnikání,” uvedl před časem například český prezident Miloš Zeman.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru