Doba čtení:1 m, 15 s
Teplárna Kladno s.r.o. – dříve Alpiq Generation (CZ) s.r.o. – provozuje v Kladně tři teplárenské bloky. Foto: Sev.en Energy

Kladenská tepelná elektrárna, kterou letos od švýcarské společnosti Alpiq koupila energetická skupina Sev.en Energy, už zahájila oficiálně topnou sezónu. Podařilo se jí ale také zásadním způsobem snížit emise oxidu siřičitého, což potvrdily následně provedené zkoušky.

Elektrárna se tímto aktuálně řadí k subjektům, které jsou šetrné k životnímu prostředí. „Díky tomu, že od 1. října splňují všechny kotle v Kladně přísné emisní limity, ministerstvo životního prostředí vyhovělo žádosti provozovatele a vyjmulo kladenskou teplárnu z Přechodového národního plánu omezování emisí,“ potvrdila mluvčí společnosti Sev.en Energy Markéta Čapková.

Čtěte také:
Sev.en Energy už převzala teplárny
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Společnost podle mluvčí také u tohoto zdroje pokračuje v přípravě přechodu na nové emisní limity, které začnou platit od července příštího roku bez jakýchkoli výjimek. I ty teplárna dodrží. „K tomu se elektrárna zavázala v rámci schválené žádosti o změnu Integrovaného povolení,“ dodala Čapková.

Teplárna Kladno s.r.o. – dříve Alpiq Generation (CZ) s.r.o. – provozuje v Kladně tři teplárenské bloky, které umožňují využít palivový mix s podílem biomasy a dvě flexibilní plynové turbíny. V současné době jsou v Kladně provozována pouze moderní zařízení postupně uváděná do provozu v letech 2000 až 2013.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa