Klimatická demagogie má nový vrchol

Čína nemusí snižovat emise, protože vyrábí věci pro Evropu. Země EU budou snižovat emise za ni. Kdo tomu rozumíte, přihlaste se, prosím.

Mluvčí českých Pátků pro budoucnost dal rozhovor Lidovkám. Jde o přímo výukový materiál, který ukazuje všechny slabiny i všechna nebezpečí, spojená se zeleným aktivismem. Zcela nevybíravá dehonestace názorových odpůrců, překonaná názorová klišé (stereotypní, předsudečný přístup k jiným názorům – jak to, že se v tom neangažují lidskoprávní neziskovky?), neznalost souvislostí, opakování prázdných tvrzení, odmítání faktů a především slepé prosazování nedostatečných a nespolehlivých řešení. Přečíst si to povídání můžete zde.

Čtěte také:
Čína staví uhelné elektrárny s výkonem 226 GW
Mongolsko staví uhelnou trať do Číny

Stávkový mluvčí Petr Doubravský však přesto dokázal překvapit. Vytáhl totiž do hry kartu, která se zatím v hlavních médiích moc neobjevuje. Jde vlastně o rozvinutí sebemrskačského přístupu, který se rozšířil mezi mladými intelektuály nové levice v Evropě a USA. Tedy o to, že běloch (přesněji bílý muž) může za kdeco špatného, co je na světě a musí za to pykat. Což je přístup, který zatím nebylo jak aplikovat na energetiku. Leč už se to Doubravskému podařilo!

Protože Čína vyrábí pro země Evropské unie spoustu zboží, nemůžeme po ní přeci chtít, aby snižovala emise. Ty naopak budeme snižovat my v Evropě. Jak prosté, milý Watsone! Aktivisté si tímhle způsobem vyrobili nový zdánlivě morální bič na tu většinu Evropanů, která s nimi nesouhlasí. Zároveň se jim tak povedlo najít vysvětlení, proč celé dlouhé roky šijí jen do evropských, případně amerických firem a okolo čínských chodí jen po špičkách. Že tím současně popírají jakoukoli matematiku, je nechává klidnými. Protože popírání logiky a přírodních zákonů je pro ně běžnou součástí argumentace. Jinak by tento argument nemohl použít ani středoškolský student Petr Doubravský.

Jestliže ze 100 procent uměle vzniklého CO2 Čína vyrobí asi 28 procent a její podíl zatím stále roste, nemůže zrušení 10procentní produkce EU nijak podstatně ovlivnit uhlíkovou bilanci planety. Navíc i argument o čínské výrobě pro země EU v sobě má chybu. V EU nyní žije nějakých 440 milionů lidí, pro které Čína skutečně vyrábí spoustu zboží. (Protože z toho má peníze!) Vyrábí však také pro 1,25 miliardy Číňanů, vyrábí spoustu věcí pro 300 milionů Američanů, vyrábí spoustu věcí pro africké země, pro asijské země… Vyrábí zkrátka pro miliardy lidí po celém světě. Ale uhlíkově na nulu a tím téměř jistě i na kolena se má dostat jen hospodářství zemí sdružených v EU? A světová produkce CO2 se pak prudce sníží, jak ekologisté tvrdí, že je potřeba? Emise zatím snižují jen EU a USA. Celkové spočítané množství vypuštěného CO2 však na světě však neklesá, nebo roste (zde).

Argumentaci pana Doubravského už snad museli vymýšlet přímo někde v Pekingu. Jestli ne, tak už indoktrinace aktivistické části mladé generace dosáhla úrovně srovnatelné asi jen s totalitními režimy.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků