Doba čtení:1 m, 12 s


Energetika je konzervativní obor a plánování investic do energetických zařízení je kolem pětadvaceti až třiceti let. Pokud se však legislativní požadavky často mění, může to být pro tradiční energetiku likvidační, uvedl v rozhovoru pro iUHLI TV předseda představenstva společnosti Teplárna České Budějovice.

Z pohledu Teplárny České Budějovice si uvědomujeme evropské tlaky na dekarbonizaci energetiky a je to věc, kde jsme odvedli v minulosti velký kus práce. Musíme si uvědomit a hlavně veřejně přiznat, že domácí české hnědé uhlí je surovina a palivo, které umožňuje vyrobit teplo v systému centrálního zásobování teplem za významně konkurenceschopné ceny,“ řekl také Král.

Čtěte také:
Budějovická teplárna prodlouží síť na 25 km
Budějovická teplárna šetří na investice

Ing. Václav Král (38)

Předseda předatavenstva společnosti Teplárna České Budějovice. Vystudoval VŠE v Praze se specializací Podniková ekonomika a management na Fakultě podnikohospodářské a vedlejší specializací Obchodní podnikání na Fakultě mezinárodních vztahů. V minulosti byl projektovým manažerem střediska CNG (stlačený zemní plyn). Byl radním Jihočeského kraje pro regionální rozvoj, investiční činnost, dopravní obslužnost a silniční hospodářství, územní plánování a stavební a územní řízení. Působil v představenstvu Asociace NGV o. s. České Budějovice (technologická platforma pro využívání zemního plynu a biometanu v dopravě).  Byl rovněž členem představenstva Jihočeského vědeckého parku, v dozorčí radě státního podniku Povodí Vltava a dalších. Byl členem zastupitelstva Jihočeského kraje a členem dopravního výboru Jihočeského kraje.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme