Křetínského i Tykače zajímají italské elektrárny

Získá podíl v italské společnosti jeden z českých miliardářů? Koláž iUHLI

Italská firma Sorgenia hledá investory pro své plynové elektrárny a zákaznický kmen. Zájem projevily Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského a Sev.en Energy Pavla Tykače, dále také private equity fond CVC.

Společnost Sorgenia dříve patřila italské rodině de Benedettiových, nyní ji vlastní konsorcium italských bank včetně UniCredit, Intesa Sanpaolo a Banco BPM, které ji převzaly po restrukturalizaci dluhů. Sorgenia má čtyři plynové elektrárny s kapacitou 3200 megawattů a spravuje portfolio zákazníků. Celková cena aktiv firmy se podle zdrojů Reuters může pohybovat kolem 600 milionů eur, napsal server Euro.cz.

Čtěte také:
EPH má exkluzivitu na vyjednávání o Uniperu
Tykač prý chce řecké elektrárny

Generální ředitel Sorgenie Gianfllippo Mancini dříve uvedl, že společnost zvažuje, že přibere nové investory, kteří by jí pomohli rozvíjet nový byznys plán zaměřený na obnovitelné zdroje a digitální řešení. Zájem investorů bude firma vyhodnocovat na přelomu dubna a května a následně rozhodne, zda prodej spustí.

Poradenská společnost Lazard rozeslala potenciálním investorům memoranda. Ani jeden z českých investorů se zatím k transakci nechtěl vyjadřovat.

„Bohužel k tomu mohu říct pouze klasické, že zásadně nekomentujeme spekulace o našich údajných akvizičních záměrech,“ řekl Daniel Častvaj z EPH. Podobně se vyjádřila mluvčí Pavla Tykače.

Mohlo by vás zajímat:
Rypadlo dostalo k narozeninám novou lopatu
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu