Doba čtení:1 m, 9 s
Zahájení, přerušení a ukončení dodávek závisí na průměrných denních teplotách. Pokud dva po sobě jdoucí dny průměrná denní teplota klesne pod 13 stupňů, začínají teplárny s dodávkami. Foto: pixabay.com

Teplárny Brno ukončily topnou sezonu, která začala loni 25. září a trvala 249 dní. Patřila k těm delším, prodalo se meziročně asi o 10 procent víc tepla.

V rámci dlouhodobého průměru ukončují teplárny dodávky zhruba v polovině května. Konec topné sezony nemá žádný vliv na dodávky teplé vody, ta je zákazníkům i nadále teplárnami dodávána,“ uvedla mluvčí tepláren Renata Diatková.

Čtěte také:
Beneš: Spotřeba elektřiny šla nahoru
Nový blok Dukovan získal povolení od Drábové

Minulá topná sezóna trvala od 18. září do 19. května, kvůli chladnému počasí ale pak teplárny dodávky 25. května znovu obnovily a sezonu ukončily jako letos s koncem května.

Podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu trvá takzvané otopné období od 1. září do 31. května následujícího roku, zahájení, přerušení a ukončení dodávek ale závisí na průměrných denních teplotách. Pokud dva po sobě jdoucí dny průměrná denní teplota klesne pod 13 stupňů, začínají teplárny s dodávkami, pokud tedy není předpovídán další vzestup teplot.

Naopak k přerušení nebo ukončení dodávek pak vede oteplení na průměrnou denní teplotu vzduchu vyšší než 13 stupňů Celsia ve dvou po sobě následujících dnech v případě, že nelze očekávat opětovné snížení teploty .