Doba čtení:1 m, 2 s

Jaká je perspektiva fosilních paliv ve střední Evropě a jaký vývoj čeká ceny zemního plynu, uhlí a ropy. Těmito otázkami se budou zabývat řečníci na konferenci, která se koná zítra v Hotelu International Prague.

Přednášející se budou zabývat rolí tradičních paliv v energetickém mixu ČR a dalších evropských zemí. Položí si otázku, za jakých podmínek může být jejich využívání podporováno s ohledem na dopady na životní prostředí, ekonomiku využívání i bezpečnost zásobování energií. Jedním s témat bude také dopad měnových intervencí ČNB na komodity.

Za uhelný sektor vystoupí předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl, a to s příspěvkem uhlí jako “opomíjené palivo” v energetické koncepci ČR – jeho využití v čistých uhelných technologiích a význam jako chemické suroviny.

Čtěte také: Jak uhlí, ropa a plyn zachránily krajinu

Ceny fosilních paliv v uplynulém období a očekávaní dalšího vývoje přiblíží jednatel ENAS Vladimír Štěpán. O měnových intervencích ČNB bude hovořit hlavní ekonom, J&T banky Petr Sklenář. Ze zahraničních hostu vystoupí výkonný ředitel Slovenského plynárenského a naftového svazu Ján Klepáč. Poslední blok konference se bude zabývat plynárenstvím v kontextu rusko-ukrajinské krize.

Server iUHLI.cz je partnerem konference, ze které vám přineseme zajímavé ohlasy.

Kompletní program konference najdete zde:

Mohlo by vás zajímat:
Dienstl: Českou výrobu žene pára z uhlí

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa