Matylda přivítá hasičský festival

Vodní nádrž Matylda vznikla při rekultivaci zatopením bývalého lomu Vrbenský. Foto: mestomost.cz

Bude to jedinečná podívaná a nevšední zážitek. Mostecký areál u vodní nádrže Matylda zažije něco, co v Mostě nikdo nepamatuje. Sobota 23. září bude na místní pláži totiž patřit Hasičskému festivalu.

„Přijede přes dvacet dobrovolných sborů,“ řekl Mosteckému deníku za organizátory Marek Leština z Ústecké TV s tím, že návštěvníky podniku čeká nejen odpoledne plné zábavy a soutěžení, ať už pro děti, nebo v podání dospělých, ale i jedna velice zajímavá podívaná. „Vrcholem akce bude světelná hudební show v podobě hasičské fontány,“ doplnil Leština.

Čtěte také:
Mostecký hipodrom oslavil dvacetiny
Už jste pili víno z lomu?

Jedinečná atrakce, na kterou mají patent hasiči z Nového Oldřichova a Skalice na Českolipsku, představí Smetanovu skladbu Vltava, doplněnou o světelné efekty a vodu stříkající přímo z hasičských proudnic. Vše pod taktovkou dirigenta. Aktéři hasičské fontány budou stát na břehu v prostoru od mola až ke skříňkám na věci pro in–line bruslaře. Hra světel a vody začne až po setmění a potrvá asi čtvrt hodiny.

Matylda je uměle vytvořené neprůtočné rekultivační jezero v severozápadní části města Mostu v městském obvodu II. Souš. Vodní nádrž vznikla při rekultivaci zatopením bývalého lomu Vrbenský. Na některých mapách je proto uváděna jako Vodní nádrž Vrbenský, jak se nádrž zpočátku jmenovala. Nyní se jmenuje Matylda podle původního jména dolu z doby první republiky a jezero Vrbenský je označením pro menší vodní plochu zhruba 500 metrů severně od Matyldy. Jezero Matylda ze severu obklopuje silnice I/13 a z jihu Autodrom Most vybudovaný na rekultivované výsypce právě z tohoto dolu.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Takhle po sobě uklízejí horníci
VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu
Po bagrech zůstaly mokřady a čistá voda