Doba čtení:2 m, 2 s
Šek od kapely převzala ředitelka Women for Women Ivana Tykač. Foto: obedyprodeti.cz

Americká hudební skupina Metallica, která v neděli hrála v Praze, nepotěšila jen desítky tisíc fanoušků. Již po druhé se rozhodla podpořit projekt Obědy pro děti, který již řadu let organizuje nadace Women for Women manželů Ivany a Pavla Tykačových.

Metallica darovala na školní obědy 25 korun z každé prodané vstupenky. Díky tomu, že na koncert dorazilo více než 70 tisíc fanoušků, podařilo se vybrat celkem 1 799 816 korun, za které se pořídí 72 tisíc obědů. Minulý rok darovala celkem 19 000 obědů v hodnotě 475 000 korun. Letos tak byla částka téměř čtyřnásobná.

Čtěte také:
Tenisové hvězdy překvapily školáky u oběda
Tykač věnoval Oxfordu desítky milionů

„Členové kapely Metallica od nás jako ocenění obdrželi keramický talíř symbolizující platinovou desku za 19 000 darovaných obědů školákům v loňském roce a dále retro kazeťák v obědovo metalovém stylu se speciálním singlem Nothing else matters nahraným na tácy, talíře, skleničky a příbory. V závěru singlu nechybělo ani poděkování zástupkyně dětí v angličtině. Členové kapely byli při předání šeku velmi přátelští a vřelí. Velmi se zajímali o projekt a měli obrovskou radost, že i díky jejich pomoci budou moci děti sdílet společný čas u školního oběda,“ sdělila ředitelka Women for Women Ivana Tykač, která s kolegyněmi osobně přebírala šek od kapely za projekt Obědy pro děti.

Projekt Obědy pro děti pomáhá dětem, které se ocitly v situaci, že jejich rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Pomoc potřebným dětem je poskytována přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy tak, aby se obědy dostaly opravdu k dětem, nezkomplikovalo to ještě více situaci rodičů a pomoc nemohla být zneužita.

Nadace Women for Women a projekt Obědy pro děti je pouze jednou větví charitativního působení majitele firmy Sev.en Energy Pavla Tykače a jeho manželky Ivany. Tykačova firma dlouhodobě pomáhá například nemocnici v Mostě či realizuje grantový program na podporu vzdělávání ve všech typech škol Chytré hlavy pro sever. Významné finanční prostředky pomáhají rovněž rozvoji obcí v regionech, kdy firmy ze skupiny Sev.en Energy v oblasti těžby uhlí či výrobě elektrické energie a tepla. Manželé Tykačovi se angažují i v zahraničí, financují například program výuky českého jazyka na jedné z nejprestižnějších britských univerzit v Oxfordu.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj