Ministři opět jedou řešit OKD

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Foto: ivz

Ministryně Marksová je jedním z lidí, k nimž upínají horníci své naděje. Foto: ivz

Situace OKD je kritická. Horníci jsou ve stávkové pohotovosti, krajská tripartita tlačí na vedení firmy, aby neprodleně předložilo konsolidační plán. Na sever Moravy proto zítra opět pojedou situaci řešit ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (oba ČSSD).

Oba ministry čeká v Karviné jednání s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem (ČSSD), vládním zmocněncem pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiřím Ciencialou, hornickými odbory i vedením firmy. Jednat se bude o opatřeních, které oba ministři nedávno představili, zástupci vlády budou chtít rovněž nepochybně od vedení OKD slyšet, jaké plány mají s firmou noví vlastníci, kterými jsou britské investiční fondy spojené do skupiny Ad Hoc Group.

Čtěte také:
Předložte konsolidační plán, vyzvala OKD tripartita
Mládek kritizuje Babiše kvůli OKD

Na jednání byl podle informací iUHLI.cz pozván rovněž ministr financí Andrej Babiš (ANO), který ale do Moravskoslezského kraje nedorazí. Nedávno se do něj kvůli OKD v rozhovoru pro deník E15 opřel jeho ministerský kolega Mládek. Babiš chce podle něj firmu poslat do konkurzu, ovšem plán B, tedy, jak pomoci propuštěným horníkům už ministr financí nemá. „To už úplně nesdělil, pravděpodobně pak všechno shodí na ministerstvo práce a sociálních věcí,“ nastínil Mládek. „Pak ale řeknu, že to byl Babiš, kdo blokoval veškerá jednání,“ dodal Mládek.

Mohlo by vás zajímat:
Sobotka napsal hornickým odborářům
Bakala: Žralok pravdy a lásky
Ministři nabídnou horníkům pomoc