Teplárna Komořany pokračuje v investicích do modernizace technologických zařízení. Modernizace turbíny TG4, jednoho z nejdůležitějších výrobních zařízení, které vyrábí elektřinu a poskytuje tzv. podpůrné služby, vyšla společnost United Energy na více než 50 miliónů korun
Technicky náročná rekonstrukce turbosoustrojí začala v září loňského roku a koncem roku již byla TG4 uvedena do zkušebního provozu. Cílem modernizace turbíny nebyla pouze výměna opotřebených, dožitých částí, ale především optimalizace výkonu, zvýšení její účinnosti.
Čtěte také:
Komořanská úpravna má za sebou odstávku
Výměna třídičů skončila, vznikl evropský unikát
„V rámci modernizace byla stávající dožitá vysokotlaká část turbosoustrojí kompletně demontována a nahrazena zcela novou vysokotlakou částí včetně nových regulačních ventilů s hydropohonem na vysokotlaký regulační olej. Byl rovněž instalován kondenzátor ucpávkové páry a rekonstruován okruh ucpávek turbíny. Další část revitalizace zařízení se týkala systému buzení a elektrických ochran generátoru,“ vysvětlil generální ředitel United Energy Milan Boháček.
Elektrárna s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech u Mostu, o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 239 MWe, zásobuje teplem 35 tisíc domácností v Mostě a Litvínově a další podnikatelské subjekty v regionu Mostecka.
Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu