Navzdory Trumpovým slibům v USA zavírají uhelné elektrárny

Prezident Donald Trump před volbami sliboval oživení uhelného průmyslu a zachování pracovních míst pro horníky. Foto: donaldtrump.com

V loňském roce ukončily ve Spojených státech svoji činnost uhelné elektrárny o celkové kapacitě výroby 15 100 megawattů (MW), což odpovídá spotřeba zhruba 15 milionů domácností. Elektrárny rychle končí, přestože americký prezident Donald Trump slíbil uhelnému průmyslu podporu.

V roce 2015, tedy v době vlády prezidenta Baracka Obamy, byly odstaveny z provozu nebo přestavěny na nový zdroj elektrárny o výkonu 19 300 MW.

Čtěte také:
Biden doporučil horníkům, aby se naučili programovat
Američané hrozí sankcemi kvůli NordStream 2

Uhelný průmysl v posledních deseti letech zažívá prudký pokles kvůli konkurenci levného plynu a dotované solární a větrné energie.

Americký prezident Donald Trump přitom sliboval voličům ve státech s uhelnými doly, jako Západní Virginie a Wyoming, oživení uhelného průmyslu. Od jeho vstupu do úřadu v roce 2017 však skončily uhelné elektrárny o kapacitě 39 000 MW. Pokud bude tento trend pokračovat, zavřou za čtyři roky Trumpovy vlády (2017 až 2020) elektrárny o odhadované kapacitě 46 600 MW. To je více než za druhé funkční období Obamy (2013 až 2016), kdy skončily elektrárny o výkonu 43 100 MW.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje