Doba čtení:1 m, 28 s
Momentálně se Coal India zaměřuje na získání nových uhelných dolů v zahraničí za účelem zvýšení energetické bezpečnosti země.

Coal India Limited (CIL) je státem vlastněná uhelná těžební organizace se sídlem v Kalkatě. Jde o největšího producenta uhlí na světě.

V roce 1971 vláda Indie znárodnila všech 214 uhelných dolů, kde se těžilo koksovatelné uhlí, a 12 koksáren provozovaných soukromníky, s výjimkou těch, které vlastnily společnosti TISCO a IISCO. Dne 1. ledna 1972 vznikla nová státní společnost Bharat Coking Coal Limited (BCCL), která převzala kontrolu nad znárodněnými doly a koksárnami. O rok později, konkrétně 30. ledna 1973 bylo znárodněno všech zbývajících 711 soukromých uhelných dolů. Dne 1. listopadu 1975 byla založena nová státní společnost Coal India Limited (CIL), která umožňuje lepší organizační a provozní efektivitu v uhelném sektoru.

Čtěte také:
Uhelní giganti: 3. Indie
Indie umožní těžit uhlí i soukromníkům

Indická vláda firmu vlastní a kontroluje prostřednictvím ministerstva uhlí. Společnost těží více než 80 procent uhlí v Indii. V roce 2018 vytěžila přes 600 milionu tun surového uhlí. Coal India vlastní 82 těžebních oblastí v osmi státech Indie. Provozuje 430 uhelných dolů, z toho 175 otevřených, 227 podzemních a 28 smíšených. Firma těží uhlí prostřednictvím sedmi dceřiných společností.

Momentálně se Coal India zaměřuje na získání nových uhelných dolů v zahraničí za účelem zvýšení energetické bezpečnosti země. Rozdíl mezi poptávkou a nabídkou v Indii se totiž zvětšuje. Domácí produkce nebude k uspokojení poptávky po koksovatelném uhlí a vysoké poptávce po palivech z různých odvětví dostatečná. Na dobré cestě je nákup dolů v Austrálii. Na seznamu možných destinací pro investice je však i USA, Kanada, Kolumbie, Indonésie a Jižní Afrika.

Mohlo by vás zajímat:
Unikátní laser umí vyrovnat terén
Moderní technologie ovládají dozery
Černouhelný prach je moderní palivo

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa