Doba čtení:1 m, 6 s
K napadení došlo v indickém městě Barabani v Západním Bengálsku. Foto: wikipedia.org

Uhelný důl v indickém Barabani nedaleko Asansolu v Západním Bengálsku se proměnil v bojiště poté, co zločinci patřící k uhelné mafii napadli kameny a cihlami tým rychlého nasazení Ústředních sil průmyslové bezpečnosti (CISF) a rozbili také okenní skla policejních vozidel.

Při střetu s nelegálními těžaři uhlí bylo zraněno několik příslušníků CISF a policistů z Barabani, napsal server thestatesman.com.

Zástupce velitele CISF v Salanpuru uvedl, že po získání informací o nelegální těžbě uhlí spěchali do uhelných dolů Begunia a nelegální uhlí z místa zabavili, ale náhle je napadla uhelná mafie.  Jakmile tým dorazil na místo, místní obyvatelé je začali pronásledovat a házeli po nich kameny a cihly. O náhlém útoku byla informována také místní policie v Barabani.

Spotřeba uhlí v Číně a Indii dál poroste

Když na místo dorazila i barabanská policie, záškodníci z uhelné mafie rozbili okenní tabule policejního vozidla a házeli na ně cihly a kameny. Později na místo dorazila početná policejní jednotka asansolského policejního komisariátu, která dav rozehnala a policisty zachránila. Několik lidí bylo na místě dopadeno, uvedla policie.

V posledních několika měsících se zvýšila nelegální těžba uhlí v oblastech pronajatých společností ECL v Salanpuru, Barabani, Raniganj, Pandaveswaru či Kulti.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa