Doba čtení:1 m, 5 s
Podle místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerové program zajistí, že možné narušení hospodářské soutěže v důsledku dotací bude udrženo na minimální úrovni. Foto: wikipedia.org

Evropská komise (EK) schválila německý plán poskytnout státní pomoc v hodnotě 2,2 miliardy eur (zhruba 56 miliard Kč) na dekarbonizaci průmyslové výroby. Komise to oznámila v tiskové zprávě. Plán má urychlit přechod ke klimaticky neutrální ekonomice.

Německo bude tuto podporu poskytovat formou přímých dotací. Státní pomoc budou moci získat průmyslové podniky využívající při výrobě fosilní paliva jako zdroj energie či surovinu. Peníze musejí být využity k projektům, které povedou ke snížení emisí skleníkových plynů minimálně o 40 procent oproti současnému stavu.

Kácením za záchranu lesa. A větrníky i tam, kde nefouká

Komise dospěla k závěru, že program je v souladu s podmínkami stanovenými v dočasném krizovém rámci státní pomoci. Upozornila rovněž, že plán zahrnuje opatření k omezení nadměrného narušování hospodářské soutěže.

Program v hodnotě 2,2 miliardy eur podpoří průmysl v investicích do dekarbonizace průmyslových procesů. Pomůže to urychlit ekologickou transformaci. Opatření rovněž pomůže Německu k rychlejšímu snižování závislosti na dovozu fosilních paliv,“ uvedla místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerová, která má na starosti hospodářskou soutěž. Program podle ní zajistí, že možné narušení hospodářské soutěže v důsledku dotací bude udrženo na minimální úrovni.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa