Doba čtení:2 m, 1 s

Švýcarský Curych se kvůli „klimatu“ rozhodl zbavit krav na městských farmách. A spotřebu masa na člověka chce snížit o dvě třetiny. Dánsko a Nizozemsko má podobné cíle.

Všech 27 států sdružených v EU produkuje asi 7,5 procenta světových emisí oxidu uhličitého, údajného ničitele klimatu. Celé Švýcarsko odpovídá za méně, než 0,1 procenta (průmyslové Česko za méně než 0,3 procenta). Produkce oxidu uhličitého ve švýcarském Curychu je už pod rozlišovací schopností. Čína vypouští do ovzduší přes 30 procent lidmi produkovaného oxidu uhličitého. Stravování Číňanů stojí na rýži. Světová rýžová pole vypustí do atmosféry zhruba tolik CO2, jako všechen skot na planetě (zde). Přesto nikdo na světě kvůli klimatu neruší rýžová pole. Curych však chce, kvůli klimatu, zlikvidovat krávy ze 14 městských farem. Informuje o tom deník Epoch Times (zde).

Curych chce také snížit spotřebu masa na člověka o dvě třetiny. Do roku 2040, kdy jeho radní chtějí mít město „klimaticky neutrální“. Za tím cílem město nyní ročně investuje půl miliardy švýcarských franků (13,3 miliardy korun). Tomuto mesiášství však nepropadlo město samo. Stejným směrem kráčí Dánsko a přes odpor vlády i Nizozemsko. Ostatně plány na snížení spotřeby masa a tím pádem i chovů se netají ani Brusel.

Švýcarská vláda: Raději jádro než plyn

Nikdo z těch, kteří dříve či později chtějí vybíjet chovy skotu v Evropě, však nepožadují, aby se stejně chovali i jinde na světě. Přitom z pěstování rýže, bez kterého si dvě a půl miliardy Číňanů a Indů, jakož i další miliardy lidí na východě Asie, nedokážou představit svůj jídelníček, produkuje zhruba stejně oxidu uhličitého, jako nebohý skot. Uváděná čísla – v obou případech – jsou přitom spíše jen odhady, než čím jiným. Nicméně jestli mají kvůli záchraně klimatu padnout krávy, musí padnout i rýže. Což je evidentní, že se nestane. Takže jde pořád ještě o klima, nebo o něco jiného?

Jde o ultraortodoxní víru, o nic jiného. Protože všechny podobné aktivity, zabalené do vědeckého pláště, nemají za cíl nic jiného, než v Evropě zavést společenský řád, ve kterém si budeme všichni rovni. Rovni v tom, že nám stát řídí vše, včetně jídelníčku. A také rovni v tom, že budeme všichni stejně chudí. Protože státy, jimž elektřinu zajišťují občasné zdroje energie a baterie (oboje z dovozu) jiné než chudé nebudou. Vše řídící stát s rovnostářsky chudými lidmi, to je to, v co věří evropští zelení. Toho chtějí dosáhnout. Že přitom nezachrání „klima“, je jim srdečně jedno. Oni chtějí vládnout.