Doba čtení:1 m, 19 s
Větrná energie na moři má být klíčem k dosažení newyorského cíle 70 procent obnovitelných zdrojů energie do roku 2030. Přibývá však důkazů, že tohoto cíle bude těžké dosáhnout. Foto: pixabay.com

Stát New York potvrdil, že zruší většinu svých podepsaných projektů větrných elektráren na moři.

Tyto projekty měly státu pomoci dosáhnout cíle 70 procent obnovitelné energie do roku 2030 a stát se celostátním lídrem v oblasti obnovitelné energie, nyní však byly označeny za neživotaschopné.

Státní úřad, který má tyto dohody na starosti, oznámil, že se třemi projekty, které v říjnu 2023 obdržely předběžné ocenění, nebylo možné dosáhnout žádné konečné dohody. Všechny tyto nabídky byly spojeny s velkými investicemi společnosti General Electric do dodavatelského řetězce a s větší turbínou, kterou plánovala postavit a která měla za cíl zvýšit portfolio obnovitelných zdrojů energie v regionu, napsal server thegatewaypundit.com.

Kentucky vsadí na jádro. Zůstává ale uhelným státem

Neznamená to úplný konec větrné energie na moři v New Yorku, ale představuje to komplikaci. U pobřeží Long Islandu a New Jersey je stále několik projektů ve stádiu příprav a jeden je již v provozu. Obhájci zelené energetiky jsou znepokojeni problémy, kterým toto odvětví čelí. Větrná energie na moři má být klíčem k dosažení newyorského cíle 70 procent obnovitelných zdrojů energie do roku 2030 a dalších dlouhodobých cílů. Přibývá však důkazů, že tohoto cíle bude těžké dosáhnout.

Tyto zprávy podle odborníků zdůrazňují rostoucí počet důkazů o tom, že větrná energie a další formy obnovitelných zdrojů energie nejsou praktickou alternativou k uspokojení dlouhodobých energetických potřeb Ameriky.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa