Doba čtení:1 m, 33 s
počítač, motherboard, pc,foto pixabay.com

Čtyřiadvacet počítačů získalo v únoru kadaňské gymnázium od společnosti Infotea, která zajišťuje správu IT systémů ve skupině Sev.en Energy. Nejedná se  o nejmodernější výpočetní techniku, ale o použité počítače. Středoškolákům ovšem skvěle poslouží.

Klasické počítače s operačním systémem už nemáme, používáme výhradně mobilní zařízení, tedy notebooky a iPady. Počítačové sestavy, které jsme dostali včetně monitorů, klávesnic, myší a kabelů, jsou pro nás takové stavebnice, mají stabilní architekturu a my se na nich můžeme spoustu věcí naučit,“ vyzdvihl Tomáš Oršulák, ředitel kadaňského gymnázia. Ocenil zároveň, že získané firemní počítače jsou vybavené dobrým mikroprocesorem i pevným diskem. „Ten si v případě potřeby umíme vyměnit a doplnit operační pamětí, abychom se dostali na výkon potřebný pro většinu aplikací, které k výuce využíváme,“ vysvětlil ředitel.

Čtěte také:
Rekultivaci pomůžou nová auta
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Na jedné z hodin výpočetní techniky si studenti vyzkoušeli výměnu pevných disků v počítačích. „Bylo to pro ně poučné, protože někteří se ještě nikdy do vnitřku počítače nepodívali. Zároveň jsme si mohli názorně vysvětlit a ukázat, jaká jsou specifika firemních počítačů,“ doplnil Tomáš Oršulák. Nejenom možnost podívat se až do „střev“ počítačů od Infotey ocení během školního roku všech 300 studentů kadaňského gymnázia.

Aktuálně inovujeme studijní plány, chceme výuku více individualizovat. Není třeba, aby všichni měli stejné znalosti výpočetní techniky. Máme například studenta, který chce z tohoto oboru maturovat, programuje aplikaci školního informačního systému. Pro něj je samozřejmě lepší, když bude moci čerpat detailnější znalosti, někomu ale stačí, aby zvládl běžné kancelářské aplikace, další se budou chtít zaměřit na práci s grafikou. Zejména na vyšším gymnáziu proto chceme výuku výpočetní techniky diferencovat do skupin podle zájmů studentů,“ nastínil ředitel.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa