Doba čtení:1 m, 11 s

Doktor

Výzvu stovky lékařů z Ústeckého kraje vládě, aby odpovědně zvažovala případné prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách, okomentoval bloger Petr Ovčáček. Lékaři podle něj nebezpečně zezelenali.

Bloger si všiml informace, že iniciátor výzvy Petr Končel je členem Strany zelených a v Senátu ho při jejím představování podpořili i jeho straničtí souputníci. Celá věc tak podle Ovčáčka daleko víc než medicínou a starostí o zdraví obyvatel zavání politikou. Oháněním se lékařským stavem a pojmy jako újma na zdraví obyvatel při sledování politických cílů se prý lékaři i zelení dostali na tenký led.

Podle Ovčáčka má totiž průměrný občan tendenci lékařům až slepě věřit. „To v důsledku znamená, že si často nechají vnutit třeba léky, které ani nepotřebují. Farmaceutická lobby se raduje a lékař s provizí v kapse taky. V případě zmíněné výzvy nejde o provize, i když z obrovských zisků solárních baronů možná pro jejich zelené podporovatele taky něco odkápne, ale spíš o politický kapitál,“ napsal bloger.

Čtěte také: Studie hrozí miliardovými škodami

V tomto případě by se ale mohli lidé, kteří zeleným lékařům uvěří, ošklivě spálit. Vyvolané obavy o zdraví by totiž mohly být vykoupeny vysokými složenkami za elektřinu a teplo. Pokud se totiž nebude těžit a využívat uhlí v teplárnách a elektrárnách, budou je muset nahradit jiné, mnohem dražší zdroje a zelení lékaři lidem tento doplatek ze svého určitě nezaplatí, uzavřel svůj blog Ovčáček.

Mohlo by vás zajímat:
Severní Čechy 2035: Chmurná vize bez uhlí