Poslanci uvidí hnědouhelné lomy na vlastní oči

Lom Bílina. Foto: sdas.cz

Lom Bílina. Foto: sdas.cz

Poslance hospodářského výboru čeká dvoudenní výjezdní zasedání v Ústeckém kraji. V pátek 25. září navštíví lomy Bílina a ČSA.

„Členové hospodářského výboru se seznámí s těžbou, podmínkami těžby, s kvalitou uhlí a s některými aspekty problematiky takzvaných limitů. Všem členům hospodářského výboru je zřejmé, že je to pravomoc vlády, přesto mají zájem se s problematikou seznámit,“ řekl serveru iUHLI.cz poslanec Vlastimil Vozka (ANO).

Čtěte také: iUHLI.tv: Má uhlí vůbec šanci?

Poslanci si v pátek dopoledne prohlédnou lom Bílina, kde těží Severočeské doly ze Skupiny ČEZ. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) se v uplynulých dnech vyjádřili pro další těžbu uhlí v této lokalitě.

V případě lomu ČSA, kde těží Severní energetická, je situace pro politiky složitější. Těžba uhlí za limity má podporu regionálních politiků napříč politickým spektrem. Tento lom poslanci navštíví odpoledne. Podle premiéra Sobotky je v případě další těžby uhlí za limity lomu ČSA, kde těží Severní energetická, řada otazníků. Vláda by měla rozhodnout do konce roku.

Vláda bude o limitech jednat na svém výjezdním zasedání v Ústeckém kraji 19. října. Podle informací serveru iUHLI.cz bude v případě lomu ČSA nejspíš klíčový názor vicepremiéra Babiše, který se nedávno setkal s horníky Severní energetické. Lidovci jsou spíše proti další těžbě na lomu ČSA.

Mohlo by vás zajímat:
Sobotka: Bílina ano, u ČSA jsou otazníky