Doba čtení:1 m, 1 s
Zasedací sál Poslanecké sněmovny. Foto: Wikipedia

Novela horního zákona je už zařazena na programu jednání Sněmovny. Poslanci by se jí měli zabývat na 31. schůzi v prvním čtení ve středu 16. září. Server iUHLI.cz už v pondělí přinese rozsáhlý speciál, který postihne vše podstatné, co se této novely týká.

Podzimní program poslanců je nabitý, čeká se bouřlivá diskuse o elektronické evidenci tržeb a do jejich programu zřejmě také promluví problematika imigrantů. Podle informací serveru iUHLI.cz tak není jisté, zda poslanci stihnou novelu horního zákona schválit tak, aby platila od ledna příštího roku.

Čtěte také: Vláda schválila novelu horního zákona

„V současné době nelze odhadnout rychlost legislativního procesu, pokud ale nenastane zásadní zdržení, lze očekávat nabytí účinnosti k 1. lednu 2016,“ sdělil serveru iUHLI.cz mluvčí ministerstva průmyslu František Kotrba.

Novelu horního zákona čeká standardní legislativní proces. V Poslanecké sněmovně proběhne první, druhé a třetí čtení návrhu novely. V případě jeho schválení bude o návrhu jednat Senát. Pokud návrh schválí i Senát, dostane se k podpisu prezidentu republiky. Následně může být vyhlášen ve Sbírce zákonů.

Mohlo by vás zajímat:
Novela horního zákona odvede peníze z regionu
V bitvě o horní zákon vede Babiš 3:0