Poslanec chce vrátit byty OKD státu

Josef Hájek v nedávných volbách obhájil svůj poslanecký mandát. Foto: josef-hajek.cz

Pokud soud rozhodne, že stát prodal svůj podíl v OKD pod cenou, bude poslanec hnutí ANO Josef Hájek interpelovat premiéra, aby stát podal stížnost k Evropské komisi. Prý se tak otevře cesta k tomu, aby se 43 tisíc bytů OKD vrátilo státu.

Hájek hodlá prosazovat důkladnější vyšetření a analýzu privatizace OKD následného vytunelování společnosti. „V lednu 2018 by měl soud zjednodušeně rozhodnout o tom, zdali došlo k trestnému činu při stanovování odhadní ceny za odprodej 46 procent podílu státu novému vlastníku OKD. Pokud soud rozhodne, že v této kauze došlo ke spáchání trestného činu, budu interpelovat premiéra a žádat jej, aby stát podal stížnost k Evropské komisi, která by se týkala nedovolené podpory státu při prodeji mnou zmiňovaného podílu státu. V případě, že by tato stížnost u Evropské komise uspěla, otevřela by se tak pro stát cesta, jak získat zpět alespoň 43 tisíc bytů,“ uvedl Hájek pro Parlamentní listy.

Čtěte také:
Bakala odmítá, že by se na OKD obohatil
Znali pravdu o OKD, ale už nežijí

Naopak schválení reorganizačního plánu společnosti Hájek kvituje. „Po bankrotu společnosti OKD hrozilo to, že tato společnost půjde do likvidace. Takže z tohoto pohledu to, že se věřitelé dokázali, za spoluúčasti státu, dohodnout na plánu reorganizace, který pak byl následně schválen, je nejlepší variantou jak pro zaměstnance OKD, tak i pro stát,“ vysvětlil poslanec.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru