Post Bellum natáčelo v Mostě

Natáčelo se také s otcem rekultivací Stanislavem Štýsem. Foto: Štýs

Čtyři senioři z Mostecka a jejich zajímavé životní příběhy se v minulých dnech staly součástí projektu Paměť národa. Společnost Post Bellum s nimi po dobu dvou dnů natáčela rozhovory v Městské knihovně v Mostě.

Tento díl Paměti národa je zaměřen na rok 1989 a natáčí se v různých městech po celé České republice, naspal Mostecký deník. Tvůrci projektu sice tento díl směřují k revolučnímu dění kolem sametové revoluce, ale vzhledem k bohatým životním zkušenostem zpovídaných seniorů vědí, že nasbírají více informací napříč jejich zajímavými životními příběhy. Natáčelo se s Miloslavem Hrabákem, známým fotografem a otcem rekultivací Stanislavem Štýsem a se dvěma dámami, Evou Nebesářovou a Evou Hochhauserovou.

Čtěte také:
Rekultivaci pomůžou nová auta
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Post Bellum je nezisková organizace, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Založila ji skupina českých novinářů a historiků. Stěžejním projektem Post Bellum je Paměť národa, sbírka vzpomínek konkrétních osobností, fotografií, deníků a různých archiválií z období totalit 20. století. Dnes sbírka čítá tisíce zpracovaných pamětníků a jako internetový archiv je přístupná široké veřejnosti. Natáčení v Mostě finančně podpořila Vršanská uhelná.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu