Doba čtení:2 m, 59 s
Nové vedení Svazu průmyslu a dopravy České republiky. Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR

Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR včera na valné hromadě zvolili nové představenstvo, dozorčí radu a smírčí výbor na období 2019 až 2023. Dosavadní prezident Svazu Jaroslav Hanák obhájil funkci se ziskem 94 procent hlasů. Z viceprezidentů, kteří na funkci letos kandidovali, svůj post obhájilo všech pět kandidátů. Poprvé byli do představenstva Svazu zvoleni Andrea Gontkovičová, Pavel Sobotka a Martin Wichterle.

Nové představenstvo Svazu průmyslu a dopravy ČR vstupuje do funkčního období 2019 až 2023 s 17 členy. Jaroslav Hanák byl prezidentem svazu zvolen už potřetí. V prezidiu Svazu ho doplní 6 viceprezidentů, kteří budou odpovědní za jednotlivé tematické oblasti, kterými se Svaz zabývá. Nově se viceprezidentem stal Jan Czudek (Třinecké železárny).

Čtěte také:
Ústavní soud uzemnil solárníky
Vytáhne stát z kapes solárních baronů miliardy?

„Nové funkční období bude pro celý Svaz průmyslu složité. Výkon ekonomiky po předchozích rekordních tempech růstu zpomaluje. Nicméně tlak odborů a jejich politických spojenců na růst mezd, prodlužování dovolené nebo zkracování pracovní doby nepolevuje. Budeme muset pro firmy zajistit takové podmínky, aby i při nižším růstu mohly dál investovat do výrob s vyšší přidanou hodnotou a do výzkumu a vývoje, které pak mohou vést i k vyššímu růstu mezd. Velmi si vážím silného mandátu, který mi členové Svazu pro toto nelehké období dali,“ uvedl Hanák, který poprvé stanul v čele Svazu v roce 2011. Svaz průmyslu jako nejsilnější zástupce zaměstnavatelů hájí zájmy podnikatelů v tripartitě, jejímiž členy jsou také odborové svazy a vláda.

V novém představenstvu bude mít Svaz několik nových tváří. Poprvé se do statutárního orgánu Svazu dostali Andrea Gontkovičová (Philip Morris), Pavel Sobotka (Frentech Aerospace) a Martin Wichterle (Wikov). Jsou to úspěšní manažeři a reprezentanti firem, které buď vybudovali sami, nebo se postarali o jejich rozvoj. „Jsem rád, že ve vedení Svazu budu moci spolupracovat s novými kolegy. Jsou to špičkoví podnikatelé a manažeři, kteří nám výrazně pomohou nejen v naší snaze o zlepšování podnikatelských podmínek, ale také při vylepšování obrazu českého průmyslu,“ řekl Hanák.

Valná hromada také jmenovala dva nové čestné členy představenstva. Stali se jimi bývalí viceprezidenti Svazu průmyslu Zbyněk Frolík a Stanislav Kázecký, kteří letos už své funkce neobhajovali.

Kromě představenstva vybrali delegáti valného hromady nové složení dozorčí rady a smírčího výboru. V dozorčí radě v období 2019 až 2023 zasednou František Hála, Milan Horáček, Zdeněk Musil, Roman Schiffer a Ivan Souček. Smírčí výbor bude pracovat ve složení Tomáš Černý, František Hýbner a Jan Wiesner.

Co je Svaz průmyslu a dopravy

Svaz průmyslu a dopravy ČR je nestátní dobrovolnou nepolitickou organizací, sdružující zaměstnavatele a podnikatele v České republice. Je největším zaměstnavatelským svazem, který reprezentuje rozhodující část českého průmyslu a dopravy. Zastupuje zájmy 11 tisíc českých firem, které zaměstnávají 1,3 milionu lidí. Svaz sdružuje 32 oborových asociací, které zastupují hlavní odvětví českého průmyslu. Přímými členy je také více než 140 významných průmyslových firem.

Posláním Svazu je zlepšovat podnikatelské prostředí v České republice. Tlačíme na vládu, aby veřejná a státní správa byly k firmám přátelské. Prosazujeme jednoduché daně a fungující trh práce, kde firmy budou snadno nacházet nové pracovníky. Naší prioritou je zkvalitnění školství, aby firmy měly kvalifikované zaměstnance. Zasazujeme se o zkvalitňování dopravní a telekomunikační infrastruktury. Bojujeme za cenově dostupné a spolehlivé dodávky energie. Požadujeme větší podporu firemního výzkumu, vývoje a inovací. Podporujeme rychlý rozvoj digitální ekonomiky. Pomáháme exportérům hledat nové trhy, například pořádáním podnikatelských misí, které doprovázejí představitele státu na zahraničních oficiálních cestách.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa