Příbramská teplárna prý láká velké hráče

Hned dvě poradenské společnosti se budou podílet na chystaném prodeji Příbramské teplárenské. Foto: wikipedia.org Miroslav Langer

Až devět společností se může ucházet o Příbramskou teplárenskou, která se bude prodávat po dlouhém konkurzu. Carbounion, ČEZ, Innogy, Pražská teplárenská, to jsou jen některá jména potenciálních zájemců.

Hned dvě poradenské společnosti se budou podílet na chystaném prodeji Příbramské teplárenské, jež byla roky v konkurzu. Patria Corporate Finance a Naxos mají za úkol přilákat co nejvíc zájemců. A podle informací deníku E15 se jim to zřejmě daří.

Čtěte také:
Situace v teplárenství je velmi vážná
Uhelné elektrárny přispěly k rozvoji Československa

Deník odhaduje počet možných zájemců na devět a nabízí následující výčet: Carbounion Petra Pauknera, ČEZ, Innogy, Pražská teplárenská, Alpiq, Veolia či skupina Lama. Kromě první uvedené firmy však zatím žádná firma svůj zájem oficiálně nepotvrdila.

ČEZ sdělil, že jej oblast teplárenství zajímá, Innogy přiznalo, že situaci kolem příbramské teplárny sleduje a analyzuje. Pražská teplárenská má zájem o teplárenství, ale touto konkrétní možností akvizice se podle svého mluvčího nyní nezabývá. Veolia zase podle své mluvčí stále zvažuje účast. Alpiq a Lama neposkytly žádné vyjádření.

Město Příbram, kterému připadne 14 procent prodejní ceny a správce konkurzní podstaty, jenž bude brát zbytek, předpokládají prodejní cenu v řádu stovek milionů.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj