Rekultivace odklízejí sníh

Foto: iUHLI.cz

Rekultivace se starají o údržbu chodníků a cest nejen v areálech těžebních společností, ale i u ředitelství v ulici Václava Řezáče v Mostě. Foto: iUHLI.cz

Někdo si možná představuje, že jakmile napadne sníh, Rekultivace se ukládají k zimnímu spánku a probouzejí se až ve chvíli, když se obhospodařované plochy zazelenají. Opak je pravdou. K obvyklým činnostem se přidávají speciální sezonní práce.

Letos už zima oproti předešlým letům dostává svému názvu, takže se věnujeme i úklidu a údržbě cest. Staráme se o údržbu chodníků a cest v areálech těžebních společností i u ředitelství v ulici Václava Řezáče v Mostě. Externím zájemcům už tyto služby poskytujeme jen ve velmi omezené míře,“ konstatoval Tomáš Šolar, ředitel společnosti Rekultivace. Tím, že se Rekultivace v poslední době zaměřují především na služby pro těžební společnosti, daří se lépe koordinovat a rozdělovat práci vlastním zaměstnancům.

Čtěte také:
Co dokáží rekultivace za jediný rok
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku

Po skončení hlavní sezony jsme nemuseli propouštět a většina zaměstnanců u nás zůstává i přes zimu. Věnují se například prořezávkám a vyvětvování na výsadbách, kácejí dřeviny v předpolí lomů a pod elektrickým vedením,“ doplnil ředitel. Zimní období trvá v Rekultivacích do března, kdy se začíná hnojit a okopávat. V hlavní sezoně počet zaměstnanců opět vzroste ze stávajících osmdesáti na zhruba stovku.

Už nyní ale společnost řeší obdobný problém jako celá řada dalších zaměstnavatelů. „Jak se oživila ekonomika, zaměstnance sháníme stále obtížněji. Nemáme žádné speciální požadavky na vzdělání, ale s ohledem na typ práce, který u nás lidé vykonávají, potřebujeme zaměstnance schopné zvládat vysokou fyzickou zátěž,“ připomněl ředitel. Výsledky loňského hospodaření Rekultivací dopadly nad očekávání, podařilo se snížit náklady a naopak zvýšit tržby. Větší rekultivační akce společnost letos čekají v Severní energetické.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště