RWE zvýšila pololetní zisk o sedm procent

Společnost RWE stále vyrábí více než polovinu elektřiny z uhlí. Foto: wikipedia.org

Německá energetická společnost RWE, která působí pod názvem Innogy i v České republice, zvýšila v prvním pololetí zisk v souladu s očekáváním analytiků. Zisk před úroky, daněmi a odpisy (EBITDA) činil 3,21 miliardy eur (84 miliard Kč), a byl tak především díky výkonu plynových elektráren vyšší o sedm procent. Analytici odhadovali EBITDA 3,19 miliardy eur.

Na zprávu reagovaly růstem o 2,5 procenta akcie firmy, RWE je aktuálně nejlepší německou bluechipovou společností. Podnik nyní předpokládá, že jeho roční EBITDA se bude pohybovat na horní hranici jeho předběžné prognózy, v níž jej odhaduje mezi 5,4 miliardami až 5,7 miliardami eur.

Čtěte také:
Němcům vadí vysoká cena „zelené“ energie
Němci pálí uhlí stejně jako Češi

Mluvčí firmy dnes reagoval na dotaz novinářů, zda bude mít RWE případný zájme o koupi podílu firmy E.ON ve společnosti Uniper. Prohlásil, že RWE zvažuje všechny možnosti ohledně plánovaného prodeje. Dodal ale, že jeho společnost nemá zájem o dlouhodobý podíl v zahraničních jaderných elektrárnách, Uniper přitom vlastní podíly v několika švédských elektrárnách.

Divize konvenčních elektráren Uniper se z mateřské E.ON vyčlenila loni v červnu. E.ON drží v Uniperu 46,65 procenta.

Čtěte také:
V Americe spustili čistou uhelnou elektrárnu
Chrání banky klima nebo své zisky?
JPMorgan ukončí podporu uhlí