S dluhy pomůže zaměstnancům poradna

Poradna sídlí v budově Business Centra (bývalých Báňských staveb) na mostecké třídě Budovatelů. Foto: Sev.en

Pomoc s oddlužením i dalšími problémy nabízí od července zaměstnancům společností skupiny Sev.en Energy mostecká občanská poradna.

V současné době evidujeme ve společnostech skupiny několik desítek lidí, kteří se potýkají s narůstajícím množstvím exekucí,“ uvedl Petr Mrvík, personální ředitel společností Sev.en Energy. Zaměstnavatel má ovšem jen omezené možnosti, jak tuto problematiku řešit.

Čtěte také:
Těžaři hledají nové zaměstnance už mezi učni
Těžaři přiblížili žákům chemii

Nejjednodušším způsobem a od určité úrovně dluhů také jediným efektivní, jak se z těchto problémů dostat, je oddlužení nebo jak se také říká osobní bankrot. Dohodli jsme se proto s Diakonií, která v Mostě provozuje občanskou poradnu a touto problematikou se dlouhodobě zabývá, že nabídne své služby přímo na míru našim zaměstnancům,“ doplnil personální ředitel. „V minulosti už jsme řešili problémy vašich zaměstnanců, proto jsme oslovili vedení vašich firem s nabídkou poskytování poradenství,“ konstatovala Markéta Strížová, ředitelka mosteckého střediska sociální pomoci Diakonie ČCE.

Podle ředitelky se zpravidla jedná o dvě skupiny lidí. Stávající zaměstnance, kteří už exekuce mají, a pak také o uchazeče o práci, kteří nepracují, protože se bojí vysokých srážek ze mzdy právě kvůli exekucím. „Oběma těmto skupinám jsme schopni pomoci,“ ujistila Strížová.Poradna poskytne zájemcům o oddlužení veškerý servis. Podle nové legislativy je takzvanou akreditovanou osobou, která může podávat návrh na oddlužení, takže její služby jsou opravdu komplexní. „Stačí nás telefonicky kontaktovat a domluvit si termín schůzky. Prozatím byla spolupráce se Seve.en Energy nastavena do konce letošního roku, pokud se osvědčí, jsme připraveni v ní pokračovat i nadále,“ doplnila ředitelka. Uvažuje se také o možnosti, že by poradna mohla v budoucnu v určitém režimu fungovat i přímo v mosteckém sídle společností skupiny Sev.en Energy.

Mohlo by vás zajímat:
Ze starého lomu je špičkové golfové hřiště
VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu
Po bagrech zůstaly mokřady a čistá voda